3362U-1-204ALF
3362U-1-204ALF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3362U-1-204A
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3362U1204A
  • Part No:
    3362U-1-204A
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Pin
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 6.99 x 4.7 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C