3362R-1-222LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 2.2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3362R1222LF
  • Part No:
    3362R-1-222LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    250
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 6.99 x 4.7 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C