3362P-1-473LF
3362P-1-473LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3362P-1-473
Bourns
Res Cermet Trimmer 47K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3362P1473
  • Part No:
    3362P-1-473
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 6.99 x 4.7 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C