3362P-1-102LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 1K Ohm - 0.5W(1/2W) - 1(Elec)/1(Mech)Turn - 6.6 X 6.99 X 4.7mm - Pin - Through Hole.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3362P1102LF
  • Part No:
    3362P-1-102LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 6.99 x 4.7 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C