3361P-1-502GLF
3361P-1-502GLF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 750
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3361P-1-502G
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.77mm (6.71 X 8.53 X 5.21mm) Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3361P1502G
  • Part No:
    3361P-1-502G
  • RoHS:
    No
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 8.53 x 5.21 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C