3361P-1-105GLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.77mm (6.71 X 8.53 X 5.21mm) Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3361P1105GLF
  • Part No:
    3361P-1-105GLF
  • RoHS:
    Yes
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 8.53 x 5.21 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C