3361P-1-104GLF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 100K Ohm - 0.5W(1/2W) - 1(Elec)/1(Mech)Turn - 6.71 X 8.53 X 5.21mm - Gull Wing - Surface Mount.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3361P1104GLF
  • Part No:
    3361P-1-104GLF
  • RoHS:
    Yes
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 8.53 x 5.21 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C