- 3352W-1-100
Description
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 5.33 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
Search Keywords: 3352W1100
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:3352W-1-100
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533400080
COO:CR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:10 Ohm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:±150 ppm/°C
Dimension:8.89 x 5.33 x 9.53 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C