3352T-1-252LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 2.5K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 9.53 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3352T1252LF
  • Part No:
    3352T-1-252LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    2.5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 9.53 x 3.81 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C