3352T-1-202LF
3352T-1-202LF
Bourns
In Stock: 200
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3352T-1-202
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 9.53 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3352T1202
  • Part No:
    3352T-1-202
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 9.53 x 3.81 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C