3352K-1-201LF
3352K-1-201LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 125
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3352K-1-201
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 7.62 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3352K1201
  • Part No:
    3352K-1-201
  • RoHS:
    No
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 7.62 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C