3352E-1-500LF
3352E-1-500LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 125
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3352E-1-500
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 10.67 X 5.33mm) Pin Thru-Hole Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3352E1500
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    3352E-1-500
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 10.67 x 5.33 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C