3352E-1-102LF
Bourns
The 3352E-1-102LF is a single-turn, top-adjust, 3/8-inch round cermet trimming potentiometer with a resistance of 1 kOhm.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3352E1102LF
  • Part No:
    3352E-1-102LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 10.67 x 5.33 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C