3339S-1-200LF
3339S-1-200LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3339S-1-200
Bourns
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 4(Elec)Turn (8.13 X 8 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3339S1200
  • Part No:
    3339S-1-200
  • RoHS:
    No
  • Resistance Value:
    20 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    8.13 x 8 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C