3339P-1-202LF
Bourns
The 3339P-1-202LF is a 2 kΩ, four-turn, sealed cermet trimming potentiometer designed for industrial applications.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3339P1202LF
  • Part No:
    3339P-1-202LF
  • RoHS:
    Yes
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 7.62 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C