- 3339H-1-502LF
Description
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 4(Elec)Turn (7.62 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Search Keywords: 3339H1502LF
Supplier:Bourns
Part No:3339H-1-502LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:US
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:5 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:6.35 x 7.62 mm
Operating Temperature:-55 to 150 °C