3339H-1-203LF
3339H-1-203LF
Bourns
In Stock: 203
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3339H-1-203
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 4(Elec)Turn (7.62 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3339H1203
  • Part No:
    3339H-1-203
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 7.62 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C