3329P-DK9-101LF
3329P-DK9-101LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3329P-DK9-101
Bourns
The 3329P-DK9-101 is a 100 Ohm, single-turn, 1/4 inch round cermet trimming potentiometer designed for industrial applications ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3329PDK9101
  • Part No:
    3329P-DK9-101
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.22 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C