3329P-1-504LF
Bourns
The 3329P-1-504LF is a 1/4 inch round, single-turn, sealed cermet trimming potentiometer with a resistance of 500 kOhms.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3329P1504LF
  • Part No:
    3329P-1-504LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    5.82 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C