3329P-1-254LF
3329P-1-254LF
Bourns
In Stock: 0
3329P-1-254
Bourns
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 5.82mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3329P1254
  • Part No:
    3329P-1-254
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
  • Resistance Value:
    250 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    5.82 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C