3314S-3-502E
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.45mm (5.01 X 4.95 X 5.81mm) J-Hook SMD Embossed T/R
Description +
Search Keywords: 3314S3502E
  • Part No:
    3314S-3-502E
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    5.01 x 4.95 x 5.81 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C