3310Y-101-502L
3310Y-101-502L
Bourns
In Stock: 49
Minimum Order: 66
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3310Y-101-502
Bourns
Res Conductive Plastic POT 5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through H ...
Description +
Res Conductive Plastic POT 5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Search Keywords: 3310Y101502
  • Part No:
    3310Y-101-502
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±1000 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 17.88 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C