3310Y-101-103L
3310Y-101-103L
Bourns
In Stock: 1,445
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3310Y-101-103
Bourns
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through ...
Description +
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Search Keywords: 3310Y101103
  • Part No:
    3310Y-101-103
    No
  • HTS:
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±1000 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 17.88 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C