3310Y-025-103L
3310Y-025-103L
Bourns
In Stock: 750
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3310Y-025-103
Bourns
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.53 X 10.77mm) Pin Thru-Hole
Description +
Search Keywords: 3310Y025103
  • Part No:
    3310Y-025-103
    No
  • HTS:
    1
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±1000 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.77 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C