3310Y-001-103L
Bourns
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Search Keywords: 3310Y001103L
  • Part No:
    3310Y-001-103L
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±1000 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 17.88 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C