3310H-001-105L
3310H-001-105L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3310H-001-105
Bourns
Res Conductive Plastic POT 1M Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.75 X 20.24mm) Pin Panel Mount/Through H ...
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Res Conductive Plastic POT 1M Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.75 X 20.24mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Search Keywords: 3310H001105
  • Part No:
    3310H-001-105
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±1000 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.75 x 20.24 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C