3310C-125-103L
3310C-125-103L
Bourns
In Stock: 1,850
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3310C-125-103
Bourns
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3310C125103
  • Part No:
    3310C-125-103
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±1000 ppm/°C
  • Dimension:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C