3309W-1-205
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 25% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 12.5mm) Pin Thru-Hole Bag
RoHS Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3309W1205
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    3309W-1-205
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    9 x 12.5 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C