3306P-1-253
Bourns
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
Description +
Search Keywords: 3306P1253
  • Part No:
    3306P-1-253
  • Resistance Value:
    25 KOhm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    6.81 x 8.1 x 7.62 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C