3306K-1-201
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.4mm) Pin Thru-Hole Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3306K1201
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    3306K-1-201
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    6.81 x 8.4 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C