3299Z-1-253LF
3299Z-1-253LF
Bourns
In Stock: 175
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3299Z-1-253
Bourns
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3299Z1253
  • Part No:
    3299Z-1-253
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    25 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    11.05 x 6.1 x 10.03 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C