3299Y-1-102LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3299Y1102LF
  • Part No:
    3299Y-1-102LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 6.1 x 11.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C