3299X-1-102LF
3299X-1-102LF
Bourns
In Stock: 900
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3299X-1-102
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3299X1102
  • Part No:
    3299X-1-102
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    11.05 x 6.1 x 10.03 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Switch Option:
    No
  • Number of Elements:
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 47
Ships today, if you order in Buy all 47 in-stock or the regular minimum order quantity of 100