3299P-1-203LF
3299P-1-203LF
Bourns
In Stock: 100
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3299P-1-203
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 11.55 X 6.1mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3299P1203
  • Part No:
    3299P-1-203
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 11.55 x 6.1 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C