3296X-1-254LF
3296X-1-254LF
Bourns
In Stock: 900
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-254
Bourns
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3296X1254
  • Part No:
    3296X-1-254
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    250 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    11.05 x 4.83 x 10.03 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C