3296X-1-201LF
3296X-1-201LF
Bourns
In Stock: 48
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-201
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3296X1201
  • Part No:
    3296X-1-201
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    11.05 x 4.83 x 10.03 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Switch Option:
    No
  • Number of Elements:
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 41
Ships today, if you order in Buy all 41 in-stock or the regular minimum order quantity of 100