3296X-1-105ALF
3296X-1-105ALF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-105A
Bourns
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Ammo
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3296X1105A
  • Part No:
    3296X-1-105A
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    11.05 x 4.83 x 10.03 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C