3296X-1-102RLF
3296X-1-102RLF
Bourns
In Stock: 640
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-102R
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3296X1102R
  • Part No:
    3296X-1-102R
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    11.05 x 4.83 x 10.03 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C