3296W-1-504LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 500K Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turn - 9.53 X 4.83 X 11.55mm - Pin - Through Hole.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3296W1504LF
  • Part No:
    3296W-1-504LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 11.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C