3296W-1-205ALF
3296W-1-205ALF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296W-1-205A
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3296W1205A
  • Part No:
    3296W-1-205A
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 11.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C