3296W-1-203RLF
3296W-1-203RLF
Bourns
In Stock: 1,000
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296W-1-203R
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3296W1203R
  • Part No:
    3296W-1-203R
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 11.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C