3296P-1-200LF
3296P-1-200LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296P-1-200
Bourns
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 11.55 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3296P1200
  • Part No:
    3296P-1-200
  • RoHS:
    No
  • Resistance Value:
    20 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 11.55 x 4.83 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C