3292X-1-102LF
3292X-1-102LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3292X-1-102
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 3.81 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3292X1102
  • Part No:
    3292X-1-102
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    11.05 x 3.81 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C