3292W-1-500LF
3292W-1-500LF
Bourns
In Stock: 75
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3292W-1-500
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 3.81 X 11.05mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3292W1500
  • Part No:
    3292W-1-500
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 3.81 x 11.05 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C