- 3292P-1-201LF
Description
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 11.05 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Tube
Search Keywords: 3292P1201LF
Supplier:Bourns
Part No:3292P-1-201LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533400080
COO:CR
ECCN:EAR99
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:200 Ohm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 11.05 x 3.81 mm
Operating Temperature:-65 to 150 °C