3292P-1-105LF
3292P-1-105LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3292P-1-105
Bourns
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 11.05 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3292P1105
  • Part No:
    3292P-1-105
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 11.05 x 3.81 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C