3292L-1-754MLF
3292L-1-754MLF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3292L-1-754M
Bourns
Res Cermet Trimmer 750K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn (17.27 X 6.1 X 11.68mm) Lead Wire Panel Mount Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3292L1754M
  • Part No:
    3292L-1-754M
  • RoHS:
    No
  • COO:
    MX
    50
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Resistance Value:
    750 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    17.27 x 6.1 x 11.68 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C