3292L-1-503LF
3292L-1-503LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3292L-1-503
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 1.52mm (9.53 X 3.81 X 10.55mm) Lead Wire Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3292L1503
  • Part No:
    3292L-1-503
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • Mounting:
    N/A
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 3.81 x 10.55 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C