3292L-1-502MLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn (17.27 X 6.1 X 11.68mm) Lead Wire Panel Mount Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3292L1502MLF
  • Part No:
    3292L-1-502MLF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    17.27 x 6.1 x 11.68 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C