3292L-1-253LF
3292L-1-253LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3292L-1-253
Bourns
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 1.52mm (9.53 X 3.81 X 10.55mm) Lead Wire Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3292L1253
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    3292L-1-253
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • COO:
    MX
    50
  • Mounting:
    N/A
  • Number of Turns:
    25(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Lead Wire
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    25 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 3.81 x 10.55 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C